piątek, 22 lutego 2019 Dziś imieniny obchodzą: Marta, Malgorzata

Wigilia Przyjaciół KGW

Jak co roku za sprawą Wigilii Przyjaciół KGW sobotni wieczór zgromadził w siedzibie KGW Łabunie wiele osób. Zewsząd płynęły życzenia radości i zdrowia.


 
 
 
W uroczysty nastrój wprowadzili uczestników: przewodnicząca KGW Anna Bajaka dziękując za przybycie, Wójt Gminy Łabunie Antoni Wojciech Turczyn życząc w imieniu własnym, przewodniczącego rady Adama Kniazia, sekretarz Bogumiły Maziarczuk, kierownik referatu promocji Agnieszki Pieli spokoju i integracji lokalnego środowiska, ks. proboszcz Piotr Rawlik i ks. rekolekcjonista Stanisław Swórka – duszpasterz na Ukrainie czytając fragment Ewangelii według Św. Łukasza i akordeonista Grzegorz Typiak z Ruszowa – Kolonii grając kolędy.
 
Wśród zaproszonych gości byli mieszkańcy – osoby samotne, przedstawiciele biznesu, organizacji pozarządowych i społecznych, policji, księża. Zgodnie z tradycją po przełamaniu się opłatkiem, uczestnicy zasiedli do wigilijnej kolacji przygotowanej przez KGW Łabunie. Na stołach nie zabrakło barszczu czerwonego z uszkami, pierogów, kapusty z grochem, gołąbków z kaszą gryczaną, śledzi i ryb.
 


A pomiędzy ludzi w ten jedyny wieczór w roku weszła życzliwość, spokój i radość…