piątek, 22 lutego 2019 Dziś imieniny obchodzą: Marta, Malgorzata

Radość z pomagania

Pokazy tańca, występy zespołów wokalnych, konkursy z nagrodami, zjeżdżanie po linie nad ziemią, przejażdżki na koniu rasy arabskiej, zwiedzanie mini zoo i mnóstwo darmowych smakołyków – takie atrakcje czekały we wtorek, 29 maja na tych, którzy wzięli udział w imprezie rekreacyjnej z okazji Dnia Dziecka na terenie zespołu pałacowo-parkowego w Łabuńkach Pierwszych. Przedsięwzięcie „Radość z pomagania” było podsumowaniem akcji: „Pola Nadziei” i „Zbiórka Nakrętek” prowadzonych na rzecz Hospicjum „Santa Galla”.


W wydarzeniu wzięły udział dzieci z Gminy Łabunie oraz delegacje szkół z powiatu zamojskiego, tomaszowskiego, biłgorajskiego i hrubieszowskiego. Zgromadzonych uczestników imprezy przywitał Wójt Gminy Łabunie, Antoni Wojciech Turczyn oraz dyrektor Hospicjum „Santa Galla” – ks. Michał Przybysz, którzy zaprosili wszystkich do zabawy i złożyli życzenia najważniejszym gościom tego wydarzenia – dzieciom. Wójt Gminy Łabunie podziękował współorganizatorom oraz wolontariuszom za przygotowanie imprezy, a najmłodszym z okazji Dnia Dziecka życzył dużo uśmiechu i spełnienia marzeń. Swoją obecnością uczestników imprezy zaszczycił także ksiądz Bp dr hab. Mariusz Leszczyński.
Już od godziny 10:00 najmłodsi mogli korzystać z kilkunastu atrakcji. Na chętnych czekały konkursy z nagrodami, plac zabaw z dmuchanymi zjeżdżalniami, trampolina, duże huśtawki, zjeżdżalnie linowe, przejażdżki na koniu rasy arabskiej i malowanie twarzy. Chętni mogli także zwiedzać mini zoo. Delegacje szkolne ze wszystkich powiatów Zamojszczyzny serwowały natomiast do godz. 13:00 pokazy taneczne, akrobatyczne i aktorskie. Po południu rozpoczął się Gminny Dzień Dziecka z konkursami i atrakcjami dla najmłodszych mieszkańców gminy Łabunie.
 
Na uczestników wydarzenia czekały darmowe smakołyki bez ograniczeń. Był grill, domowe ciasta, lody i napoje.
 
Impreza „Radość z pomagania 2018” była finansowana przez Stowarzyszenie Przyjaciół Hospicjum „Santa Galla” ze środków pozyskanych z otwartego konkursu ofert na realizację zadań pożytku publicznego przeprowadzonego przez Gminę Łabunie oraz z budżetu Gminy Łabunie, która zafundowała najmłodszym plac zabaw z dmuchanymi zjeżdżalniami i innymi urządzeniami do zabaw na świeżym powietrzu.
 
Organizatorami imprezy byli: Stowarzyszenie Przyjaciół Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach Pierwszych i Gmina Łabunie. Poczęstunek przygotowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Łabuńkach Pierwszych. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali strażacy z OSP w Łabuniach i Łabuńkach Pierwszych.