poniedziałek, 27 marca 2017 Dziś imieniny obchodzą: Lidia, Ernest

UWAGA na oszustów!!!

Lubelski Wojewódzki Lekarz Weterynarii w Lublinie ostrzega przed oszustami podającymi się za pracowników Inspekcji Weterynaryjnej wyłudzającymi pieniądze od hodowców drobiu tytułem kary za nieprzestrzeganie przepisów Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 20 grudnia 2016 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków (Dz.U. z 2016 r. poz. 2091).

więcej »

Zawiadomienie o sesji rady gminy

Przewodniczący Rady Gminy Łabunie zawiadamia mieszkańców Gminy Łabunie, że w dniu 29 marca 2017 r. o godz. 9:00 w  budynku wielofunkcyjnym w Łabuniach przy ul. Orzechowej 10 odbędą się obrady XXI sesji Rady Gminy Łabunie.

więcej »

Komunikat ARR

Komunikat w sprawie pomocy dostosowawczej
dla producentów mleka i świń.


Agencja Rynku Rolnego informuje, że do dnia 7 kwietnia 2017 r. można składać wnioski o wsparcie w formie nadzwyczajnej pomocy dostosowawczej dla producentów mleka i rolników w innych sektorach.

więcej »

Zdobądź aż 36 000 zł bezzwrotnej dotacji na założenie firmy!

Zapraszamy kobiety bez pracy do udziału w projekcie dofinansowanym ze środków UE pt. „Start do kobiecego biznesu”.
Projekt skierowany jest do kobiet powyżej 30 roku życia, pozostających bez pracy (bezrobotnych, poszukujących pracy i/lub biernych zawodowo), zamieszkujących na terenie województwa lubelskiego zamierzających założyć działalność gospodarczą i prowadzić ją przez minimum 12 m-cy.

więcej »

Nawet 41 tys. zł dotacji na własną firmę

Bezzwrotna dotacja do 23 tys. zł na zakup wyposażenia firmy, roczne wsparcie finansowe do 18 tys. zł, pomoc doradcy w założeniu i prowadzeniu firmy przez rok czasu. To wszystko czeka na tych mieszkańców Lubelszczyzny, także Gminy Łabunie, którzy chcą mieć własną działalność gospodarczą.

więcej »

IV Turniej o Puchar Wójta Gminy Chodel

W sobotę, 11 marca 2017 r. w Chodlu odbył się IV Turniej Karate Kyokushin o Puchar Wójta Gminy Chodel. W turnieju wzięło udział 236 zawodników z klubów z województw podlaskiego, mazowieckiego, podkarpackiego i lubelskiego. Zamojski Klub Karate Kyokushin reprezentowało 22 zawodników. Opiekunami zawodników byli sensei Krzysztof Policha sensei Dawid Kolaja.

więcej »

Kwalifikacja wojskowa 2017

W dniach 20-21 marca 2017 roku w Zamościu odbędzie się kwalifikacja wojskowa. Obowiązkowemu stawiennictwu podlegają wszyscy mężczyźni urodzeni w 1998 roku zameldowani na pobyt stały lub czasowy na terenie Gminy Łabunie oraz mężczyźni urodzeni w latach 1993-1997, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej. więcej »