sobota, 23 marca 2019 Dziś imieniny obchodzą: Pelagia, Feliks

Potańcówka w Izbie Muzealnej

Miała być tylko potańcówka i wręczenie certyfikatów Przyjaciołom Izby Muzealnej w Barchaczowie, ale gdy zgłosił się do urzędu tata Kingi nie umieliśmy odmówić pomocy. W sobotę było to i to, ale również coś więcej… Pojawili się ludzie, którzy nie szczędzili pieniędzy, by pomóc małej Kindze Cybuli z Ruszowa-Kolonii.


 
Stoiska przygotowane przez panie z KGW Barchaczów i KGW Ruszów z wiejskim jadłem, domowymi ciastami przygotowanymi przez wszystkie KGW z terenu gminy, kaszanka – wyrób własny Waldemara Bila, pomidory Ryszarda Juszczaka i olej świąteczny z Ruszowa – wszystko to rozeszło się jak świeże bułeczki. W kasie komisja naliczyła 3800 zł. Racuchy drożdżowe z jabłkami, róże, sodziaki i inne babcine przysmaki z przepisu babci Lucynki Tymczuk z Łabuń-Reformy sprzedawały się niemal prosto z patelni. W kasie naliczono 600 zł.
 
Była z nami fundacja Dr Clown, która również wspierała akcję. Protokołem przekazała nam 904 zł.
Razem 5304 zł.
 
I jak nie wierzyć w dobro, anioły, ludzi? Kwota ta jest kroplą w morzu… nadal zbieramy. Puszki pojawią się na pikniku w Barchaczowie, dożynkach, w urzędzie gminy (pok. 10) i sklepach. Zbiórka „Pomoc dla Kingi” nr 2018/2965/KS za zgodą Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.
 
Organizatorzy: Towarzystwo Przyjaciół Gminy Łabunie im. J. J. Zamoyskiego dziękuje za pomoc wszystkim osobom, którzy zaangażowali się w realizację sobotniej potańcówki i wszystkim DOBRYM LUDZIOM za obecność, za dobre słowo, za wsparcie.