sobota, 28 marca 2020 Dziś imieniny obchodzą: Aniela, Jan

„Aniołowo” – spotkania w świetlicach

We wtorek (7 sierpnia) zakończyły się dwutygodniowe spotkania promujące wydarzenie XI Gminny Konkurs interdyscyplinarny W ROKU… Zbigniewa Herberta i Ireny Sendlerowej „ANIOŁOWO”. Spotkania odbywały się w świetlicach wiejskich w Dąbrowie, Mocówce, Łabuńkach Pierwszych, Wierzbiu, Ruszowie, Majdanie Ruszowskim, Łabuniach-Reformie, Wólce Łabuńskiej, w Izbie Muzealnej w Barchaczowie i bibliotece w Łabuniach.


 
W sumie wzięło w nich udział 87 osób, począwszy od 2,5 letnich dzieciaczków a skończywszy na seniorach 70+. Zadaniem uczestników było narysować anioła, aniołowo, anielskość… Powstały 74 prace, w tym dwie wyszywane. Można było pisać – powstały 2 wiersze i sfotografować, ale dotychczas nie zgłoszono żadnej pracy.
 
Poniżej prezentujemy Państwu dzieła i ich autorów.
 
W tych rysunkach każda kreska ma znaczenie. Imiona aniołów także.
 


Informujemy, że na pozostałe prace czekamy do 31 sierpnia (Urząd Gminy, pok. 9). Rozstrzygnięcie konkursu i podsumowanie podczas Narodowego Czytania 8 września w Ogrodzie „Pawie Pióro” w Łabuniach.
 

Zapraszamy serdecznie!

 
Zgodnie z zapowiedzią profesjonalnymi warsztatami rękodzieła nagradzamy sołectwa z największą ilością osób na spotkaniach: Ruszów – 22 osoby, Wólka Łabuńska – 13 osób, Dąbrowa i Majdan Ruszowski – 11 osób. Gratulujemy. Informację o terminach przekażemy sołtysom wsi.