niedziela, 25 sierpnia 2019 Dziś imieniny obchodzą: Luiza, Ludwik

Po trzykroć Niepodległa

Wójt Gminy Łabunie zaprasza do udziału w gminnych uroczystościach poświęconych 100-leciu odzyskania przez Polskę niepodległości.


 
 
 
 

Program:

 

10 listopada 2018 r.

 

 • godz. 9.00 VI Rajd Pieszy KIERUNEK: WZGÓRZE 256 Cześniki – Bródek – Barchaczów.
  Uczestnicy rajdu złożą kwiaty i zapalą znicze w Miejscach Pamięci na trasie rajdu: Cześniki – pomnik, Bródek – pomnik, Las Łabuński – mogiła Nieznanego Żołnierza, Barchaczów – pomnik, kopiec, kaplica. Na Wzgórzu 256 zostaną odczytane nazwiska wszystkich znanych Organizatorom oficerów walczących w boju pod Barchaczowem. Na mecie zaplanowano ognisko, konkurs piosenki patriotycznej i wiedzy o Niepodległej, zwiedzanie Izby Muzealnej. Uczestnictwo jest bezpłatne. Zapisy do 6 listopada tel. 84 611 60 24 lub 500 237 427 – sołtys Elżbieta Kuźma.

 

Regulamin rajdu

 

11 listopada 2018 r.

 

  • godz. 10.00 Msza Św. w Kościele Parafialnym w Łabuniach, złożenie wieńców przy tablicach w kościele i przemarsz pocztów sztandarowych na cmentarz parafialny w Łabuniach.

 

  • godz. 12.00 uroczyste odśpiewanie Hymnu Polski w ramach akcji „Niepodległa do Hymnu”, odsłonięcie i poświęcenie tablicy upamiętniającej Jubileusz 100-lecia Niepodległości Polski – cmentarz wojenny z I wojny św. w Łabuńkach Pierwszych

 

  • godz. 14.00 Bieg Niepodległości ze wspólnego startu dla dzieci, młodzieży i dorosłych na dystansie 1918 m. Start/meta Łabuńki Pierwsze-Stara Wieś – cerkwisko.
   Organizatorzy sugerują ubiór w barwach narodowych. Udział w biegu jest bezpłatny. Uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale. Zwycięzcy statuetki i drobne nagrody rzeczowe. Na mecie na uczestników czekać będzie ciepły posiłek. Zapisy do 6 listopada tel. 84 611 60 24 lub Animatorzy sportu „Orlik”.

   Regulamin biegu
   Zgoda rodzica
   Zgoda uczestnika

 

 • godz. 16.00 VII Gminny Przegląd Pieśni Żołnierskiej, świetlica wiejska w Barchaczowie.
  Już po raz siódmy Barchaczów rozbrzmiewać będzie pieśnią patriotyczną, legionową i żołnierską. W Przeglądzie mogą wziąć udział soliści oraz zespoły muzyczne działające przy szkołach podstawowych, gimnazjach, szkołach ponadgimnazjalnych oraz osoby zainteresowane, zespoły śpiewacze Kół Gospodyń Wiejskich. Wszyscy wykonawcy przygotowują dwa utwory. Zgłoszenia zespołów, solistów do 6 listopada pod numerem tel. 500 237 427 – sołtys Elżbieta Kuźma. Wszyscy uczestnicy otrzymują statuetkę z podziękowaniem Wójta Gminy Łabunie. Organizatorzy zapraszają do wspólnego śpiewania popularnej pieśni/piosenki (co roku innej), na wystawę plakatów o tematyce niepodległościowej uczniów ze Szkoły Podstawowej w Łabuńkach Pierwszych, a po przeglądzie na słodki poczęstunek, kawę, herbatę i snucie wspomnień. Przegląd jest okazją do spotkań międzypokoleniowych i zwiedzania pobliskiej Izby Muzealnej w Barchaczowie.

 

Polecamy chwilę zadumy nad historią Ziemi Łabuńskiej!

Patronat uroczystości: Wójt Gminy Łabunie
Patronat medialny: Katolickie Radio Zamość, Nowy Kurier Zamojski
Organizatorzy: Referat Promocji i Rozwoju Gminy, Proboszcz Parafii Łabunie, Biblioteka Publiczna Gminy Łabunie, KGW Barchaczów, KGW Łabuńki Pierwsze, OSP Barchaczów, OSP Łabuńki, Rada Sołecka w Barchaczowie i Łabuńkach Pierwszych.