czwartek, 23 maja 2019 Dziś imieniny obchodzą: Emilia, Iwona

Święto kobiet

Pokaz i prelekcja o trendach mody, badania zdrowotne w ramach skanu organizmu, aromaterapia i muzyka dla kobiet. Do tego kwiaty i poczęstunek od Panów: Wójta, radnych i sołtysów. Tak wyglądał Gminny Dzień Kobiet w gminie Łabunie.

W niedzielę, 10 marca w świetlicy wiejskiej w Wólce Łabuńskiej odbył się Gminny Dzień Kobiet. W wydarzeniu uczestniczyło ponad 100 kobiet. Impreza rozpoczęła się od krótkiej pogadanki o nadchodzących trendach w świecie mody połączonej z pokazem odzieży. Przeprowadziła go właścicielka sklepu internetowego „Miss Turnusu” w Zamościu. Potem była część oficjalna: życzenia od Pana Wójta oraz Panów radnych i sołtysów. Męska delegacja składała życzenia i wręczała kwiaty. Rozbrzmiało również 100 lat, a potem muzyka – kobiece utwory w wykonaniu damskich głosów, śpiewające o damskich sprawach. W programie imprezy znalazły się również pokazy zdrowotne. Przeprowadziła je Pani Magdalena Wytrykus z Zamościa z firmy Studio Zdrowia. Specjalnym aparatem skanowała organizm. W 60 sekund panie mogły dowiedzieć się, jaki jest poziom witamin, minerałów, pierwiastków i metali ciężkich w organizmie. Na sali pojawiły się również zapachy, a to dzięki pokazowi aromaterapii z udziałem naturalnych olejków eterycznych. Wisienką na torcie były smakołyki przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Wólce Łabuńskiej, które w tym roku były gospodarzami tego wydarzenia,  a także przez pozostałe KGW na terenie Gminy Łabunie.

Udział w wydarzeniu wzięły Panie: radne i sołtyski, przedstawicielki Rady Sołeckiej w Łabuniach-Reformie, delegacja Pań z Bródka oraz Panie ze wszystkich Kół Gospodyń Wiejskich. Na wydarzenie została zaproszona również małżonka Pana Wójta – Izabela Wojcieszuk-Kukiełka oraz Panie z Urzędu Gminy Łabunie. Swoją  obecność na wydarzeniu zaznaczyły także Panie z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Gminnej Biblioteki Publicznej oraz Chóru Konsonans. Na Gminnym Dniu Kobiet pojawiły się również delegacje stowarzyszeń: Na Rzecz Rozwoju Gminy Łabunie, na Rzecz Aktywizacji Środowisk Lokalnych „Po prostu razem” oraz z Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łabuńskiej imienia Jana Jakuba Zamoyskiego.

Gminny Dzień Kobiet został zorganizowany ze środków pochodzących ze zbiórki funduszy prywatnych przekazanych przez Wójta Gminy Łabunie, Radnych, Sołtysów oraz KGW w Wólce Łabuńskiej.

Podziękowania należą się wszystkim: Paniom za przybycie, Panom: Wójtowi, radnym  i sołtysom za organizację wydarzenia. Paniom z KGW za kulinarne rarytasy i słodkości.