niedziela, 25 sierpnia 2019 Dziś imieniny obchodzą: Luiza, Ludwik

Głosujemy na nasze kobietki– ruszył plebiscyt Kroniki Tygodnia !

Dorota Szczepuch z Barchaczowa i Renata Psiuk z Ruszowa walczą o głosy w plebiscycie „Kroniki Tygodnia” pn. „Miss Supergospodynie”. Obie Panie startują w dwóch różnych kategoriach.

Dorota Szczepuch z Koła Gospodyń Wiejskich w Barchaczowie walczy w kategorii „Najlepsza w kulinariach”. Udowadnia, że bycie weganką to nie nudna kuchnia. Ma na koncie wiele wyróżnień za swoje dania. Potrafi podbić kubki smakowe zupą dyniową, pierogami z dynią i ciastem marchewkowym. Świetnie odnajduje się też w tradycyjnej kuchni polskiej gotując na imprezy gminne. Znany z Barchaczowa bigos myśliwski przygotowywany do spółki z innymi członkiniami KGW to również jej dzieło.

Renata Psiuk z Koła Gospodyń Wiejskich w Ruszowie walczy o tytuł „Najaktywniejszej organizatorki i działaczki”. Jest przewodniczącą ruszowskiego KGW. Jak czytamy w „Kronice Tygodnia” – „Działa charytatywnie i społecznie, integruje społeczność lokalną. Chciałaby zachęcić mieszkańców wsi, aby jeszcze bardziej angażowali się we wspólne działania. W kontaktach z ludźmi ceni sobie szczerość i bezinteresowność. Cieszy ją czyjeś szczęście i sukces, a drażni zazdrość. Za swój największy sukces uważa rodzinę, swoje dzieci i ich pasje. Interesuje się kulinariami.”

Jak zagłosować na nasze faworytki? Należy wyciąć kupon z Kroniki Tygodnia, wypełnić go i wysłać na adres redakcji KT.

Dodajmy, że Panie z gminy Łabunie mają szansę na finał ogólnopolski. Trzy pierwsze panie z każdej kategorii przejdą do wojewódzkiego etapu konkursu na którym zostaną wybrane już najlepsze na finał ogólnopolski.

To do dzieła – głosujemy i wspieramy nasze Panie!