czwartek, 26 marca 2020 Dziś imieniny obchodzą: Emanuel, Larysa, Teodor

Śniadanie daje moc

To wiedzą uczniowie klas O – III SP w Łabuńkach Pierwszych. Ponownie wzięli udział w programie edukacyjnym „Śniadanie daje moc”.

W piątek, 8 listopada uczniowie z każdej klasy zaprezentowali część artystyczną o tematyce związanej ze zdrowym żywieniem. Następnie z przygotowanych produktów przez rodziców oraz produktów „- bio” sponsorowanych przez Carrefour  Polska w Zamościu  wykonali  bajecznie kolorowe kanapki  i szaszłyki, dbając nie tylko o ich walory zdrowotne, ale także estetyczne. Punktem kulminacyjnym była wspólna degustacja kanapek. Śniadanie pozbawione cukierków, batonów i słodzonych napojów, za to bogate w warzywa  i nabiał, zyskało uznanie u wszystkich.

Od początku roku szkolnego uczniowie z klas  0-III na zajęciach edukacyjnych rozmawiali o konieczności racjonalnego odżywiania się, poznali 12 zasad zdrowego żywienia, przypomnieli sobie Piramidę Zdrowego Żywienia – rolę warzyw i witamin w codziennym jadłospisie oraz uczestniczyli w spotkaniu z dietetykiem. Głównym zadaniem tego programu edukacyjnego jest zwiększanie świadomości   na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka.

Anna Pyś