wtorek, 7 lipca 2020 Dziś imieniny obchodzą: Benedykt, Cyryl

Ten dzień należał do seniorów – do obejrzenia film

Prawie 160 mieszkańców gminy Łabunie wzięło udział w Gminnym Dniu Seniora. Była to pierwsza tego typu impreza. Sala Domu Kultury w Łabuniach już dawno nie była tak pełna, jak w niedzielę, 17 listopada.

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Łabunie oraz Wójt Mariusz Kukiełka, którzy dokonali oficjalnego otwarcia pierwszej edycji przedsięwzięcia. Podczas Gminnego Dnia Seniora zaprezentowane zostały różne wydarzenia artystyczne. Były te poważne i klasyczne, jak i wywołujące salwy śmiechu wśród zgromadzonych; ale to co je łączyło – to gromkie brawa. Można było obejrzeć kabaret, posłuchać muzyki i zobaczyć klasyczne tańce. W role występujących na scenie wcielili się łabuńscy radni, sołtysi, zespoły artystyczne i zwykli-niezwykli mieszkańcy, którzy sprawili, że jeden dzień w życiu seniorów z gminy Łabunie zamienił się w chwilę, w której wszystko działo się dla nich i było o nich. 
Kto występował na scenie? M.in. Przewodnicząca Rady Gminy Łabunie – Elżbieta Kuźma, z-ca przewodniczącego RG – Mariusz Kliza, radni (m.in. Danuta Bosiak, Bogusław Szast), sołtysi (m.in. Paweł Mróz, Marek Góra), KGW (m.in. Barchaczowskie Super Babki i KGW Mocówka), Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Łabunie – Halina Piskorz, wiceprezes – Bożena Wróblewska oraz jej córka Kamila, Państwo Witkowscy z Łabuń z synem, zespół Grześki z Ruszowa, Grzegorz Synowiec (członek zespołu Grześki) oraz członkowie Stowarzyszenia i mieszkańcy.

Wśród zaproszonych gości, oprócz seniorów, pojawili się m.in.: Wójt gminy – Mariusz Kukiełka, sekretarz gminy – Bogumiła Maziarczuk oraz proboszcz łabuńskiej parafii – ks. Andrzej Łuszcz.

Jeżeli ktoś nie został wymieniony z imienia i nazwiska, bo tak wielu zaangażowało się w organizację Gminnego Dnia Seniora, że nie sposób wszystkich wyliczyć, to przepraszamy. Za to wszystkim należą się podziękowania: za organizację, pomoc w realizacji imprezy oraz seniorom, którzy pokazali, że takie wydarzenia są dla nich potrzebne i jak słyszeliśmy, czekają na następne…