Portret Rodzin II RP – zaproszenie na wystawę

Szanowni Państwo, Drodzy Czytelnicy

Biblioteka Publiczna Gminy Łabunie zaprasza na wystawę zatytułowaną “Portrety Rodzin II RP. Kolekcje archiwów rodzinnych z zasobu Archiwum Państwowego w Zamościu”. “Archiwa Rodzinne Niepodległej”. Będzie ona czynna od 10 listopada w Galerii Błękitnej, w holu budynku biblioteki. Zaprezentujemy wybrane archiwalia – fotografie, dokumenty i artefakty – pochodzące z kolekcji czterech rodzin: Czernickich, Kowalczyków, Modzelewskich oraz Brandtów i Stefanków, związanych z Zamojszczyzną.

Tematyka wystawy wpisuje się w popularyzowaną od kilkunastu lat działalność Biblioteki Publicznej Gminy Łabunie – gromadzenia, dokumentowania i upowszechniania dawnych fotografii, dokumentów, relacji związanych z naszą Małą Ojczyzną.

Wszystkim z Państwa, którzy nie będą mogli zobaczyć wystawy, proponujemy wersję wirtualną ekspozycji pod linkiem. http://zamosc.ap.gov.pl/index.php/popularyzacja/portrety-rodzin-ii-rp

Wystawę oraz projekt “Archiwa Rodzinne Niepodległej” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego/MKiDN w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022. Wystawa, czynna do końca listopada b.r. została udostępniona w ramach współpracy Biblioteki Publicznej Gminy Łabunie z Archiwum Państwowym w Zamościu.

Zapraszamy!