Biblioteka Publiczna Gminy Łabunie z przyjemnością informuje o wynikach plebiscytu na Najlepszego Czytelnika 2020 roku.  Nagrody zostały przyznane w dwóch kategoriach wiekowych: Czytające dzieci i Czytający Dorośli. Mając na uwadze naszych czytelników, postanowiliśmy przyznać także nagrody specjalne w kategoriach: Czytający Rodzic oraz Zaczytany Senior.

Czytaj więcej Czytelnik Roku 2020 Biblioteki Publicznej Gminy Łabunie

Wyjątkowy Jubileusz obchodziła Pani Genowefa Lechowska z Łabuń. W niedzielę, 10 stycznia świętowała setne urodziny. 

Czytaj więcej 100 lat dla Pani Genowefy Lechowskiej

Książka to najlepszy przyjaciel człowieka, a biblioteka to świątynia jego myśli. – Taką myśl wyraził starożytny filozof Cyceron…

Czytaj więcej „Czytelnik Roku 2020” Biblioteki Publicznej Gminy Łabunie

Biblioteka Publiczna Gminy Łabunie zaprasza dzieci z terenu gminy Łabunie do udziału w konkursie plastyczno-literackim na okoliczność Dnia Kota (17 lutego). Szczegóły - w regulaminie dostępnym poniżej.

Czytaj więcej Ferie z biblioteką – Dzień Kota

Wójt Gminy Łabunie zaprasza do składania wniosków za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury, a także za osiągnięte wyniki sportowe oraz osiągnięcia w działalności sportowej.

Czytaj więcej Nagrody Wójta Gminy Łabunie w dziedzinie kultury i sportu – nabór wniosków

Zapraszamy do obejrzenia transmisji obrad Rady Gminy Łabunie.

Czytaj więcej Transmisja obrad Rady Gminy Łabunie

Poniżej publikujemy rozporządzenie porządkowe Nr 54 Wojewody Lubelskiego z dnia 21 grudnia 2020 r. w sprawie ograniczenia używania wyrobów pirotechnicznych na terenie województwa lubelskiego.

Czytaj więcej Rozporządzenie wojewody

Mieszkańcy gminy Łabunie i Gminny Chór Konsonans stworzył zdalną płytę kolęd. Zapraszamy do wysłuchania i wczuwania się w klimat Bożego Narodzenia. 

Czytaj więcej Zdalna płyta kolęd

Przewodnicząca Rady Gminy Łabunie zawiadamia mieszkańców Gminy Łabunie, że w dniu 29 grudnia 2020 r. (wtorek) o godz. 9:00 w Domu Kultury w Łabuniach przy ul. Parkowej 9 odbędą się obrady XVII sesji Rady Gminy Łabunie.

Czytaj więcej Zawiadomienie o sesji rady gminy

20 grudnia 2020 odbył się Ogólnopolski Gwiazdkowy Turniej Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Biłgoraja. Tym samym zawodnicy Zamojskiego Klubu Karate Kyokushin uczestniczyli w ostatnich zawodach sezonu 2020.

Czytaj więcej Sezon 2020 zakończony