Wójt Gminy Łabunie zaprasza do składania wniosków za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury, a także za osiągnięte wyniki sportowe oraz osiągnięcia w działalności sportowej.

Czytaj więcej Nagrody Wójta Gminy Łabunie w dziedzinie kultury i sportu – nabór wniosków

Kamila Wróblewska z Łabuń wygrała "Srebrną gwiazdkę" na XXII Spotkaniach z Kolędą i Pastorałką - Zamość 2022.

Czytaj więcej Srebrna gwiazdka dla Kamili

Władze gminy uczciły pamięć powstańców styczniowych. 22 stycznia 1863 r. doszło do największego zrywu niepodległościowego Polaków.

Czytaj więcej 159. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego

Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego organizuje kurs chemizacyjny. Zapisy przyjmowane są pod numerem telefonu 605 828 595 lub w Powiatowym Zespole Doradztwa Rolniczego (tel.: 605 836 790).

Czytaj więcej Uzupełniający kurs chemizacyjny dla rolników

Biblioteka Publiczna Gminy Łabunie przy współudziale Przychodni Weterynaryjnej s. c. J. Łój i T. Dobrowolski ogłasza I. gminny konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży "Mój kochany pupil".

Czytaj więcej Konkurs “Mój kochany pupil”

W dniu wczorajszym, 17 stycznia, w kameralnym gronie otworzyliśmy Filię Biblioteki Publicznej Gminy Łabunie w Ruszowie. Miejsce to samo – budynek dawniej szkoły, obecnie przedszkola. Zmieniła się sala. Obecnie jest to sala w podpiwniczeniu przedszkola.

Czytaj więcej Otwarcie Filii Biblioteki Publicznej Gminy Łabunie w Ruszowie

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie podaje do wiadomości harmonogramu stałych akcji terenowego poboru krwi na terenie województwa lubelskiego.
Krew to lek, którego nie można niczym zastąpić, ani sztucznie wyprodukować. Dzielenie się krwią, to dzielenie się darem życia.

Czytaj więcej Pomóż chorym – zostań dawcą szpiku!

Misją Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi jest zapewnienie optymalnych warunków umożliwiających zrównoważony rozwój polskiej wsi, rolnictwa i rybactwa.
Dlatego, w ślad za inicjatywami wskazanymi w Polskim Ładzie oraz Polskim Ładzie dla Polskiej Wsi, realizowany jest projekt strategiczny, którego celem jest zmniejszenie wymagań biurokratycznych i ułatwienie zakładania lub prowadzenia  działalności rolniczej oraz działalności związanej z rolnictwem.

Czytaj więcej Projektu “Radykalne uproszczenia dla rolników”

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Łabuniach w 2022 roku będzie wypłacał dodatek osłonowy dla mieszkańców Gminy Łabunie.

Informacje udzielane są pod numerem tel. 84 611 30 08.

Czytaj więcej Złóż wniosek o dodatek osłonowy