środa, 9 września 2020 Dziś imieniny obchodzą: Piotr, Sergiusz

Pożegnanie kierownika biblioteki

Bogdan Szykuła – kierownik Biblioteki Publicznej Gminy Łabunie odszedł na emeryturę. W czwartek, 30 lipca odbyło się uroczyste pożegnanie.

Uroczyste pożegnanie odbyło się w siedzibie biblioteki. Wieloletniego kierownika placówki – Bogdana Szykułę pożegnał Wójt Gminy Łabunie – Mariusz Kukiełka, Przewodnicząca Rady Gminy Łabunie – Elżbieta Kuźma oraz Zastępca Wójta – Sebastian Pełech.

 

Pan Bogdan Szykuła z łabuńską biblioteką był związany od 29 lat. Pracę na stanowisku kierownika tej instytucji rozpoczął w 1991 r. W okresie jego urzędowania placówka przeszła wiele zmian. Jako jedna z nielicznych prowadzi bogatą działalność wydawniczą poświęconą gminie Łabunie. Biblioteka wielokrotnie pozyskiwała również dofinansowanie z różnych źródeł m.in. na zakup sprzętu komputerowego oraz książek w celu poszerzania zbiorów bibliotecznych. Instytucja promowała czytelnictwo także poprzez inne akcje – była miejscem licznych spotkań kulturalnych, wystaw, warsztatów dla dzieci i młodzieży oraz konkursów.

Za tworzenie, upowszechnianie i ochronę kultury Pan Bogdan Szykuła w 2006 r. otrzymał od Ministra Kultury i Ochrony Dziedzictwa Narodowego odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Działalność wydawnicza i rozwój Biblioteki Publicznej Gminy Łabunie będzie nadal kontynuowany. Od 1 sierpnia stanowisko dyrektora placówki obejmie Agnieszka Szykuła-Żygawska. Jest absolwentką Liceum Plastycznego w Zamościu, edukacji artystycznej  w zakresie sztuk plastycznych w Instytucie Sztuki UMCS i Historii Sztuki w KUL.  Uzyskała doktorat z historii sztuki. Jest autorką oraz współautorką kilku książek oraz kilkuset artykułów o historii, sztuce i kulturze materialnej.