Sportowcy nagrodzeni

Nagrody za osiągnięcia sportowe zostały przyznane. Uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień odbyła się w środę, 10 marca na sesji Rady Gminy Łabunie.

Sześciu młodych, utalentowanych zawodników zostało nagrodzonych za osiągnięcia w dziedzinie sportu w 2020 r. Było to możliwe dzięki przyjętej przez radnych Gminy Łabunie uchwale, która została podjęta w listopadzie ubiegłego roku.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się na sesji radnych w środę, 10 marca. Wójt Gminy Łabunie – Mariusz Kukiełka pogratulował sportowcom i podziękował im za to, że swoimi osiągnięciami promują gminę Łabunie.

W uroczystości udział wzięli wnioskodawcy, którzy zgłosili sportowców do nagród i wyróżnień: Konrad Firek – Prezes Klubu Sportowego AGROS Zamość, Krzysztof Policha – Prezes Zamojskiego Klubu Karate Kyokushin oraz Krzysztof Kiszka. Na uroczystości byli również obecni rodzice nagrodzonych sportowców.

Nagrodę w wysokości 1200 zł otrzymał PATRYK KRUPA. Do nagrody został zgłoszony przez Klub Sportowy AGROS Zamość

Patryk Krupa reprezentuje Klub Sportowy Agros Zamość. Nagrodę finansową otrzymał za zajęcie w 2020 r. II miejsca w Mistrzostwach Polski Juniorów U20 w biegu na 100 m. To nie jedyny sukces Patryka w ubiegłym roku. Zajął również VI miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów U20 w biegu na 100 m.

Nagrodę finansową w kwocie 1200 zł Wójt Gminy Łabunie przyznał również MICHAŁOWI MAZUROWI.  Został zgłoszony przez Klub Sportowy Agros Zamość.

Michał Mazur otrzymał nagrodę finansową za zajęcie I miejsca w Mistrzostwach Polski U23 w rzucie młotem. W 2020 r. zajął również VI miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów w rzucie młotem. Nagrodę w imieniu Michała odebrał Konrad Firek – Prezes Klubu Sportowego AGROS Zamość.

Kolejny nagrodzony to KRYSTIAN KISZKA – młody i obiecujący szachista.

Do nagrody finansowej zgłosił go tato – Krzysztof Kiszka. Krystian reprezentuje Klub szachowy przy Młodzieżowym Domu Kultury w Zamościu. Wójt Gminy Łabunie przyznał mu 500 zł nagrody za zajęcie II miejsca w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w szachach szybkich w kategorii C10 w Lubartowie. Krystian w 2020 r. zajął również IV miejsce w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Szachach Błyskawicznych w kategorii juniorzy do lat 12, zajął również II miejsce w Turnieju Klasyfikacyjnym Kadry Wojewódzkiej Młodzików.

Kolejna nagroda finansowa została przyznana WIKTOROWI KOLAI. Do nagrody zgłosił go Zamojski Klub Karate Kyokushin.

Wiktor Kolaja otrzymał 1200 zł nagrody za zajęcie I miejsca na Mistrzostwach Polski Juniorów Karate Kyokushin w Zielonce w kategorii kumite – 65 kg. Wiktor w 2020 r. zdobył podium także w innych zawodach i turniejach: między innymi zajął I miejsce na Mistrzostwach Makroregionu Wschodniego Karate Kyokushin w Chełmie w kategorii kumite i I miejsce na Mistrzostwach Makroregionu Dolnego Śląska w Nysie w kategorii kumite – 75 kg. Wiktor Kolaja został również powołany do Kadry Kyokushin na wagowe Mistrzostwa Europy w Lyon we Francji. Nagrodę w imieniu Wiktora odebrał jego tato – Piotr Kolaja.

Wójt Gminy Łabunie postanowił również przyznać dwa wyróżnienia dla sportowców z gminy Łabunie.

Statuetka oraz dyplom powędrowały do ALANA KANI.

Alan został zgłoszony do nagrody przez Zamojski Klub Karate Kyokushin. Alan dostał powołanie do składu kadry kyokushin na Wagowe Mistrzostwa Europy w Lyon we Francji. Ma na swoim koncie wiele sukcesów, w tym: I miejsce w kategorii kumite i 2 miejsce w kategorii kata w V Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin pod Patronatem Wójta Gminy Kąkolewnica. Zajął także I miejsce w kategorii kumite i I w kat. kata na Ogólnopolskim Turnueju Karate Kyokushin z okazji100 rocznicy Cudu nad Wisłą w Dukli. Na X Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Miasta Ciechanów zajął również I miejsce w kat. kata i I miejsce w kat. kumite oraz został Najlepszym Zawodnikiem Turnieju. Alan zajmował I miejsca również na turniejach ogólnopolskich m.in. w Biłgoraju, w Łabuńkach oraz stawał na podium w turniejach międzynarodowych.

Kolejne wyróżnienie Wójt Gminy Łabunie przyznał DAWIDOWI KANI.

Dawid stawał na podium m.in. na V Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin pod Patronatem Wójta Gminy Kąkolewnica, na Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin z okazji 100 rocznicy Cudu nad Wisłą w Dukli, na X turnieju Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Miasta Ciechanów czy na Ogólnopolskim Turnieju Gwiazdkowym Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Biłgoraja.