Ponad 2 mln 800 tyś. dofinansowania na OZE

Gmina Łabunie otrzyma ponad 2 mln 800 tys. zł dofinansowania na odnawialne źródła energii.

Z unijnego dofinansowania skorzystają mieszkańcy gminy Łabunie, którzy wcześniej deklarowali chęć skorzystania z projektu. W ponad 350 gospodarstwach domowych zostaną zainstalowane kolektory słoneczne i panele fotowoltaiczne. Właściciele nieruchomości na ich montaż będą mogli otrzymać do 85% dofinansowania.

Koszt całej inwestycji na chwilę obecną wynosi prawie 3 mln 800 tys. zł. Kwota może ulec zmianie – w zależności od wartości umowy, która zostanie podpisana z wykonawcą inwestycji.

Przypomnijmy – gmina Łabunie wniosek o dofinansowanie na solary i fotoogniwa złożyła jeszcze w 2019 r. W 2020 trafił na listę rezerwową z uwagi na wyczerpanie puli środków przeznaczonych do finansowego wsparcia. Teraz Zarząd Województwa Lubelskiego dokonał wyboru kolejnych projektów,  wśród których znalazła się Gmina Łabunie.

To nie pierwsza inwestycja gminy Łabunie w odnawialne źródła energii. W 2018 r. samorząd otrzymał na instalacje solarne i fotowoltaiczne  ponad 1,5 mln dofinansowania, z którego skorzystało prawie 200 gospodarstw domowych.