Zmalowaliśmy smerfy na warsztatach graffiti

Smerfetka, Gargamel i Papę Smerfa zmalowały w ramach dwudniowych gminnych warsztatów graffiti dzieci i młodzież z gminy Łabunie.

To już druga edycja gminnych warsztatów graffiti. W ubiegłym roku w ramach wakacyjnej edycji wydarzenia uczestnicy namalowali z grupą Sforky z Zamościa inne postaci z bajek, m.in. Bolka i Lolka, Pszczółkę Maję oraz Reksia.

Tegoroczne warsztaty odbyły się w dniach 22 i 23 czerwca. Uczestnicy zmalowali kolejną część bajkowego graffiti na murze przy placu zabaw w Łabuniach. Szare płyty betonowe – dzięki dzieciom i młodzieży z gminy Łabunie – zyskały kolorowy blask, rozweselając plac zabaw. Pierwszego dnia warsztatów uczestnicy poznali w teorii technikę sztuki street art a potem – zabrali się za malowanie muralu. Kolejny dzień to już zabawa ze sprayami. Znana grupa Stforky z Zamościa razem z uczestnikami zmalowała postaci z bajki “Smerfy”. Dzieciaki mogły również liczyć na ciepły posiłek, słodki poczęstunek i napoje.

II Gminne Warsztaty Graffiti zostały zorganizowane przez Wójta Gminy Łabunie – Mariusza Kukiełkę. Zostały sfinansowane w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na 2022 r.

Dodajmy, że wszystkie produkty na poczęstunek były zamawiane w sklepie i w barach z terenu gminy Łabunie tym samym wspierając lokalnych przedsiębiorców.