Wójt Gminy Łabunie informuje, że od 23 maja do 13 czerwca 2024 r. w poszczególnych miejscowościach odbywać się będą zebrania wiejskie na których zostaną wybrani Sołtysi i Rady Sołeckie.

Terminy zebrań - w harmonogramie poniżej.

Czytaj więcej Harmonogram zebrań wiejskich w 2024 r.

Gmina Łabunie informuje, że realizacja zadania realizowanego w ramach „Ogólnopolskiego programu finansowania usuwania wyrobów zawierających azbest Część 2) Przedsięwzięcia w zakresie zbierania, transportu oraz unieszkodliwiania odpadów zawierających azbest realizowane w gospodarstwach rolnych” jest dotowana na podstawie umowy nr 014/2024/D/OZ z dnia 14 maja 2024 r. zawartej z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

Czytaj więcej Informacja

Wójt Gminy Łabunie - Mariusz Kukiełka podpisał umowę na modernizację gminnej drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Bródku.

Czytaj więcej Lepszy dojazd do pól

Biblioteka Publiczna Gminy Łabunie wraz z Zespołem Lubelskich Parków Krajobrazowych oraz Fundacją Dom Trzeciego Tysiąclecia im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego zaprasza na rajd.

Szczegóły na plakacie

Czytaj więcej Zaproszenie na rajd pieszy

"Z rybką za Pan Brat", "Złap rybkę" - to hasła konkursów, do udziału w których zachęca organizator - Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.

Czytaj więcej Konkursy dla dzieci

Długi majowy weekend w gminie Łabunie to obchody uchwalenia Konstytucji 3 Maja, wydarzenia kulturalne i sportowe.

Czytaj więcej Majówka w gminie Łabunie

W poniedziałek, 6 maja odbyła się inauguracyjna I Sesja Rady Gminy Łabunie IX kadencji.

Czytaj więcej I sesja Rady Gminy IX kadencji

Biblioteka Publiczna Gminy Łabunie zaprasza uczniów łabuńskich szkół podstawowych 10 maja 2024 r. do Domu Kultury w Łabuniach na spotkanie z Izabelą Winiewicz-Cybulską - historyk sztuki, autorką książek o Zamościu, dedykowanych dzieciom.

Szczegóły spotkania na plakacie poniżej.

Czytaj więcej Rzemiosło dawniej i dziś – zaproszenie na spotkanie

4 maja 2024 r. w hali Szkoły Podstawowej w Łabuńkach Pierwszych odbył się Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin IKO o Puchar Wójta Gminy Łabunie oraz Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Młodzików i Juniorów Młodszych w Karate Kyokushin.

Czytaj więcej Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin IKO w Łabuńkach

Zapraszamy do obejrzenia transmisji obrad Rady Gminy Łabunie.

Czytaj więcej Transmisja obrad Rady Gminy Łabunie