piątek, 22 lutego 2019 Dziś imieniny obchodzą: Marta, Malgorzata

Dzień Dziecka w terenie

II „Leśne Nowiny” pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Łabunie rozegraliśmy 1 czerwca. Po ubiegłorocznym maratonie w Ruszowie tym razem poznawaliśmy leśne zakamarki sołectw Wólka Łabuńska i Łabunie-Reforma na nieco krótszym dystansie. W zabawie wzięło udział około 90 osób. Ze zmiennym szczęściem, ale z uśmiechem na twarzy do mety dotarli wszyscy, którzy wyruszyli ze startu – czyli nikt nie usmolił się w kotle u Baby Jagi, nikt też nie przegrał z Czartem w kości ani uprowadzony przez Dżina nie został.


 
Wygrali Łowcy kleszczy – twardzi i zaprawieni w bojach 509 pkt w czasie 1 godz. 16 min. brawo dla opiekuna Marty Machałek nauczyciela ze Szkoły Podstawowej w Łabuniach. Obecności kleszczy nie stwierdzono.
 
II miejsce zajęły Dzieci lasu – ustępując Łowcom jednym punktem 508 pkt w najlepszym czasie 1 godz. 10 min. gratulacje dla Zbigniewa Podkańskiego opiekuna grupy nauczyciela w Szkole Podstawowej w Łabuniach.
 
Na trzecim miejscu przybyli Wędrowcy z Łabuń 353 pkt w 1 godz. i 39 minut z opiekunem Małgorzatą Schab nauczycielem w Szkole Podstawowej w Łabuniach.
 
Na czwartym miejscu ex aequo drużyna Czerwonych mrówek z liderem Zbigniewem Puławskim z Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Łabuniach i ekipa Samych swoich z szefową Agnieszką Niemczuk po 307 pkt.
 
Wszyscy zawodnicy otrzymali słodkie nagrody (megalizaki) i firmowe długopisy Biblioteki Publicznej Gminy Łabunie, a 3 najlepsze ekipy vouchery filmowe do CKF Stylowy na dowolnie wybrany film. Sponsorem nagród był Wójt Gminy Łabunie Antoni Wojciech Turczyn, który wręczał nagrody.
W 7 bazach na czas gry mieszkały postacie z bajek, legend i opowieści. Baza 1: Leśne Panny Małgorzata Żuk i Monika Kurzępa, baza 2: Sindbad i DżinHenryka Wiater i Anna Skiba, baza 3: Ktoś jak Łoś z PingwinemJan Batalia i Andrzej Sokołowski, baza 4: JagaTeresa Batalia i Łukasz Żuk, baza 5: ŚmierćBartek Romańczuk i Mikołaj Chmura, baza 6: StrażniczkiNatalia Wiater i Paulina Batalia, baza 7: Strażak i LeśniczyBogdan Nowosad i Piotr Głazowski.
 
Organizatorzy: Referat Promocji i Rozwoju Gminy, Biblioteka Publiczna Gminy Łabunie, KGW, OSP i Rada Sołecka Wólka Łabuńska dziękują: uczestnikom za wspólną zabawę, koleżankom z zaprzyjaźnionych KGW za ciasteczkowe pyszności i pomoc na mecie, OSP Łabunie za zabezpieczenie medyczne trasy oraz Nadleśnictwu Tomaszów Lubelski – Leśnictwo Łabunie za udostępnienie terenu i przygotowanie ogniska.
 

Więcej zdjęć pod wydarzeniem na portalu społecznościowym.
 

Zapraszamy za rok na III NOWINY z wątkiem Cygańskim w Mocówce,
a jeszcze w tym roku na jesienny Rajd na Wzgórze 256 w Barchaczowie.